Fortsätt till huvudinnehåll

Bring music into your life

Innan vi flyttade från Eklandagatan hade vi en utflyttningsfest. Brorsan Patrik kom från Karlstad och var med på festen. Kul! Zacs vänner och arbetskompisar var med också min vän Madde.

Brorsans låt den kvällen:
Jajamen - Rolandz

Maddes låt den kvällen:
Trumma trumma - Den svenska björnstammen

Ha en skön helg!

Kommentarer

Populära inlägg i den här bloggen

Skrivpuff - 10 augusti 2018

I mörkret ser jag din siluett. Mitt hjärta gör en piruett. Du sover djupt. Andas tungt. Nu är allt stilla och lugnt. Ibland är det svårt att skilja dig från mig, att se vilka känslor som är mina. I mörkret ser jag din siluett. Mitt hjärta gör en piruett. Jag känner glädje. Den är min. Innan du somnade lånade jag din oro. Medkänsla är människans nyckel till förståelse. Ibland kan vi snurra in oss i andras förebråelse. I mörkret ser jag din siluett. Mitt hjärta gör en piruett.

Det gåtfulla landet

I det gåtfulla landet Vila finns näckrosor i rosa och lila I varje möte med färgglada tjädrar får du gåvor i form utav fjädrar När du vaknar minns du ingenting men på huvudkudden ligger en nätt liten ring Under kudden ligger fjädrar som ger kraft en energi du aldrig tidigare haft Välkommen till det gåtfulla landet Vila Kanske ses vi inatt, nu måste jag kila